Маніфест // Метамодернізму

Вважається, що “Маніфест Метамодернізму”  був написаний Люком Тернером, принаймні, так вважається зараз. Але деякий час тому на сайті маніфесту автором було зазначено голівудського актора Шая Лабаф. Він навіть виклав посилання на маніфест в акаунті Twitter, що викликало бурхливу реакцію послідовників. Частина прихильників оголосила Шая генієм, тоді як інша частина читачів не повірила в те, що голівудський актор здатний написати такий складний філософський текст.
Однак, в деяких інтерв’ю, наприклад в інтерв’ю виданню AQNB, Люк Тернер дає нам зрозуміти, що текст маніфесту з’явився внаслідок творчої колабораціі з Лабафом.

Ми зробили перший переклад “Маніфеста Метамодернізму” українською. Особлива подяка S.K.

Маніфест Метамодернізму

переклад Krolikowski Art

1. Ми визнаємо, що коливання – це природний світовий порядок.

2. Ми мусимо звільнитись від інерції сторіччя модерністської ідеологічної наївності і цинічної нещирості її позашлюбної дитини.

3. Надалі рух має здійснюватись шляхом коливань між позиціями з діаметрально протилежними ідеями, які діють як пульсуючі полюси колосальної електричної машини, що змушує цей світ рухатись.

4. Ми визнаємо обмеження, притаманні будь-якому руху і переживанню, а також марність будь-яких спроб вийти за окреслені межі. Особлива риса системи – її недосконалість – вимагає прихильності не заради досягнення заданого результату або рабського слідування її курсу, а, скоріше, заради можливості побіжно побачити те, що приховано зовні. Існування збагатиться, якщо ми будемо ставити своє завдання так, ніби ці межі можна подолати, тому що така дія розкриває світ.

5. Все, що існує, захоплено незворотним сповзанням до стану максимально ентропійної несхожості. Художнє творення можливе лише за умовою породження або розкриття відмінностей. Афект в його кульмінації – нічим не опосередковане переживання відмінності як такої. Метою мистецтва повинно бути дослідження перспективи власних парадоксальних амбіцій шляхом виманювання позамежного до присутності.

6. Теперішнє – це симптом народження двійні: безпосередності сприйняття і поступового його згасання. Сьогодні ми ностальгісти тією ж мірою, в якій ми – також і футуристи. Нові технології дають можливість одночасного сприйняття і розігрування подій з безлічі позицій. Ця виникаюча мережа сприяє  зовсім не згасанню історії, а  її демократизації, виствітлюючи розгалужені стежки, уздовж якими її грандіозні оповідання можуть мандрувати тут і зараз.

7. Художники можуть вирушити на пошуки істини так само, як наука прагне до поетичної елегантності. Вся інформація є основою знання, емпіричного чи афористичного, незалежно від її справжньої цінності  Ми повинні розкрити обійми науково-поетичному синтезу і просвітницькій наївності магічного реалізму. Помилка породжує сенс.

8. Ми пропонуємо прагматичний романтизм, що не скутий ідеологічними засадами.
Таким чином, метамодернізм слід визначити як мінливий стан  між і за межами іронії та щирості, наївності та обізнаності, релятивізму та істини, оптимізму та сумніву в пошуках множинності несумірних і невловимих горизонтів. Ми маємо рухатись вперед і коливатись!

Advertisements

One thought on “Маніфест // Метамодернізму

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s